کلیات طرح:

اجرای طرح تولید چای دستی به لحاظ دارا بودن تخصص بومیان منطقه در تولید چای دست ساز حائز اهمیت می باشد. به جهت  وجود باغات فراوان چای در منطقه و دسترسی آسان در تامین مواد اولیه تولید (برگ سبز) و همچنین به جهت کم هزینه بودن تولید چای دستی کاملا مقرون به صرفه بوده و به لحاظ سود اوری نسبتا مناسب  اقتصادی مود توجه می باشد.

لذا مهمترین هدف احیای این سنت قدیمی، ترغیب چایکاران برای حفظ باغات چای و انگیزه بخشی مضاعف جهت تولید  چای دستی و کسب سود و درآمد بالاتر در این زمینه و بهره وری از پتانسیل های موجود در منطقه می باشد

نمونه مشابه:

طبق تحقیقات بعمل آمده در ایران هیچ برند چای دست سازی وجود ندارد و این محصول در مقیاس کوچک تولید شده و معمولا در بازار محلی و بصورت سفارشی بفروش می‌رسد.

اما در سایر کشورها برند های مختلف خانگی وجود دارد که از نمونه آن میتوان به انواع شکلات های دست ساز یا پنیر و سوسیس اشاره نمود که در بعضی موارد مشتری بین‌المللی داشته و به کشورهای مختلف اشاره می‌‌شود.

برای آشنایی با نحوه همکاری و مشارکت در پروژه چای دستی و ارتباط با کارگزار این پروژه می توانید هر روزه از ساعت 10 الی 17 با شماره 01341329538 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست