کلیات طرح:

اجرای طرح تولید چای دستی به لحاظ دارا بودن تخصص بومیان منطقه در تولید چای دست ساز حائز اهمیت می باشد. به جهت  وجود باغات فراوان چای در منطقه و دسترسی آسان در تامین مواد اولیه تولید (برگ سبز) و همچنین به جهت کم هزینه بودن تولید چای دستی کاملا مقرون به صرفه بوده و به لحاظ سود اوری نسبتا مناسب  اقتصادی مود توجه می باشد.

لذا مهمترین هدف احیای این سنت قدیمی، ترغیب چایکاران برای حفظ باغات چای و انگیزه بخشی مضاعف جهت تولید  چای دستی و کسب سود و درآمد بالاتر در این زمینه و بهره وری از پتانسیل های موجود در منطقه می باشد

نمونه مشابه:

طبق تحقیقات بعمل آمده در ایران هیچ برند چای دست سازی وجود ندارد و این محصول در مقیاس کوچک تولید شده و معمولا در بازار محلی و بصورت سفارشی بفروش می‌رسد.

اما در سایر کشورها برند های مختلف خانگی وجود دارد که از نمونه آن میتوان به انواع شکلات های دست ساز یا پنیر و سوسیس اشاره نمود که در بعضی موارد مشتری بین‌المللی داشته و به کشورهای مختلف اشاره می‌‌شود.

برای آشنایی با نحوه همکاری و مشارکت در پروژه چای دستی و ارتباط با کارگزار این پروژه می توانید هر روزه از ساعت 10 الی 17 با شماره 01341329538 تماس بگیرید

زراعت چوب پالونیا
اکو کمپ هیرکانی
فهرست