در حاشیه همایش دیلمان در مسیر توسعه

بدون دیدگاه
کارگزار طرح تکاپو در استان گیلان
مسیر گردشگری دیلمان یکی از قوی ترین و موفق ترین پروژه های در حال اجرای کشور و با حمایت های بین المللی می باشد
دکتر حسین متقی طلب ضمن تشکر از برگزارکنندگان همایش «دیلمان در مسیر توسعه پایدار» که در دانشگاه گیلان برگزار شد، طرح تکاپو (توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار) را یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین سیاست‌هایی دانست که در سال‌های اخیر بسیار موردتوجه قرارگرفته و دست آوردهای خوبی در سطح کشور داشته است.
وی با بیان اینکه سیاست‌های طرح تکاپو با استفاده از تجارب اقتصادی در سطح بین‌المللی و با همکاری سازمان یونیدو و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد، اظهار کرد: برای اولین بار این طرح در سال ۹۳ در ۷ استان پایلوت، اجرا و در سال ۹۵ بعد از کسب دست آوردهای قابل‌توجه و رایزنی‌هایی که صورت گرفت به عنوان برنامه جامع اشتغال در سطح کشور و در تمام استان‌ها در فاز عملیاتی قرار گرفت.
کارگزار طرح تکاپو در استان گیلان افزود: در این طرح بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی مناطق و استان‌ها، جریان‌های اقتصادی و ظرفیت‌های موجود مناطق موردبررسی قرارگرفته و پیوندی میان ظرفیت‌های موجود و عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان نیروی کار در بازار به وجود آمد.
متقی طلب تصریح کرد: در فاز مطالعاتی که صورت گرفت در ۱۰ رسته اولویت دار اقتصادی و اجتماعی در استان گیلان، رسته گردشگری به عنوان ظرفیت نخست شناسایی شد و برای اولین بار در کشور برنامه عمل توسعه رسته با ابعاد بسیار گسترده و متنوع توسط علیرضا کاظمی بنیان‌گذار طرح مسیرهای گردشگری ایران ارائه و در دستور کار قرار گرفت.
وی با برشمردن دست آوردهای ارزشمند طرح تکاپو با بیان اینکه اگر به صنعت گردشگری به عنوان یک زنجیره ارزش نگریسته شود و تمامی اجزا و ارکان آن از برنامه‌ریزی برای سفر، شبکه حمل‌ونقل، اقامتگاه‌ها و واحدهای پذیرایی تا سوغات و صنایع‌دستی را دارای کشش بازار و محرک‌هایی دانست که می‌توان توسط آنها برای تمامی متقاضیان کار، جوانان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و حتی زنان سرپرست خانوار ایجاد اشتغال کرد.
کارگزار طرح تکاپو در استان گیلان با اشاره به کریدور گردشگری دیلمان (البرز مرکزی) اظهار امیدواری کرد: با توجه به نگاه جامعی که نسبت به این طرح شده و تحولی که در صنعت گردشگری استان ایجاد خواهد کرد، رسته گردشگری جزو یکی از رسته‌های پر کشش و لازمه توسعه صنعت گردشگری در استان درگرو نگاهی جامع و جامعه محور می‌باشد.
متقی طلب اذعان کرد: یکی از قوی‌ترین پروژه‌هایی که در حال حاضر در سطح کشور و با حمایت بین‌المللی و تمام ارکان دستگاه‌های اجرایی سطح استان در حال اجرا می‌باشد، پروژه «مسیر گردشگری دیلمان» (البرز مرکزی) است که امیدوارم در سال‌های آینده یکی از پروژه‌های موفق درزمینهٔ جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم باشد.
نوشته‌های پیشین
آگهی جذب پیمانکار نوبت اول
نوشته‌ی بعدی
همایش دیلمان در مسیر توسعه پایدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست