حضور دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان در نمایشگاه بین المللی تهران

بدون دیدگاه
به نقل از روابط عمومی دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی از تاریخ ۲۳/۱۱/۹۸ الی ۲۶/۱۱/۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار گردید. دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان به عنوان مجری طرح مسیر گردشگری دیلمان در این نمایشگاه حضور یافت که این حضور با استقبال بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی روبرو شد.
سجاد کوچک‌نیا مدیر گردشگری دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان با بیان اینکه هدف از شرکت در این نمایشگاه معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، مسیر بوده، اظهار داشت: حضور در نمایشگاه دستاوردهای خوبی در پی داشت که انشالله به زودی بازخورد آن را در منطقه شاهد خواهیم بود.
وی افزود: حضور در این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای طرح مسیر گردشگری دیلمان ایجاد کرد تا بازدیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و همچنین گردشگران، با ظرفیت‌ها و توانمندی این کریدور آشنا شده و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این مسیر برای سرمایه‌گذاران تشریح شود. غرفه مسیر گردشگری دیلمان با استقبال بسیار مناسبی همراه بود تا جاییکه بسیاری از افراد مراجعه‌کننده زمان بسیاری را صرف آشنایی با جزییات مسیر گردشگری دیلمان صرف می‌کردند.
مدیر گردشگری دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان دخاطرنشان کرد: مشاوره سرمایه‌گذاری در کریدور گردشگری دیلمان به ۳۰نفر، نهایی کردن احداث ۳اقامتگاه در کریدور، ارائه ۲۴پکیج تور طراحی شده خاص مسیر گردشگری دیلمان به بیش از ۱۰۰نفر از راهنمایان گردشگری و مدیران آژانس‌ها، معرفی ۲۰اقامتگاه بومگردی مسیر گردشگری دیلمان به بیش از ۲۰۰نفر از راهنمایان گردشگری و مدیران آژانس‌ها و اهالی سفر، برگزاری جلسات متعدد با سایر غرفه‌داران حاضر در نمایشگاه بین‌المللی درخصوص موضوعات ذیل:
– توسعه و استانداردسازی حمل و نقل در کریدور گردشگری دیلمان
– طراحی و تدوین بسته‌های سفر به کریدور
– رزرواسیون اقامتگاه ها و واحدهای اقامتی کریدور
– استانداردسازی رستوران‌ها و واحدهای پذیرایی در مسیر گردشگری دیلمان
که اینها بخشی از دستاوردهای حضور دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی بود.
کوچک‌نیا تصریح کرد: مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی استان گیلان، مدیر ملی رسته گردشگری وزارت کار، مدیران آژانس‌های بزرگ کشوری و استانی، دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری گردشگری، کارآفرینان و صاحبان برندهای ملی و بومی و همچنین خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله بازدیدکنندگان غرفه دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان در این نمایشگاه بودند.

وی خاطر نشان کرد: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی سال‌هاست که در تهران میزبان شرکت‌ها، هتل‌ها و فعالان بسیاری در این عرصه است و بزرگترین رویداد تخصصی کشور در حوزه صنعت گردشگری به شمار می‌آید. فعالان صنعت گردشگری، شرکت‌های هواپیمایی، آژانس‌های گردشگری، هتل‌ها، نهادهای دولتی و فعالان گردشگری خارجی از جمله شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه هستند. این نمایشگاه در تقویم سازمان جهانی گردشگری به ثبت رسیده است.
مدیر گردشگری دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان ابراز کرد: این نمایشگاه تنها نمایشگاه در حوزه گردشگری می‌باشد که از سوی سازمان توسعه تجارت ایران مجوز قانونی دارد. این نمایشگاه با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امسال توسط شرکت نمایشگاهی دکوپاژ برگزار شد. فضای در نظر گرفته شده برای برگزاری این نمایشگاه بالغ بر ۴۰هزار متر مربع فضای سرپوشیده و ۲هزار متر مربع نیز فضای باز، که شامل ۱۰سالن نمایشگاهی بود.
رامین شیرعلی‌پور رییس دبیرخانه مسیر گردشگری دیلمان نیز با اشاره به کریدور گردشگری دیلمان (البرز مرکزی) گفت: یکی از قوی‌ترین پروژه‌هایی که در حال حاضر در سطح کشور و با حمایت بین‌المللی و تمام ارکان دستگاه‌های اجرایی سطح استان گیلان در حال اجرا می‌باشد، پروژه «مسیر گردشگری دیلمان» (البرز مرکزی) است که امیدوارم در آینده نزدیک یکی از پروژه‌های موفق درزمینه جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم باشد. وی با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران، افزود: این نمایشگاه فرصت بی‌نظیری برای ما ایجاد کرد تا با بزرگان گردشگری کشور ارتباط گرفته و ضمن معرفی فرصت‌های بی‌نظیر گردشگری منطقه، سرمایه‌گذاران عرصه گردشگری را نیز توجیه کنیم. البته در این مسیر به توفیقاتی نیز دست یافتیم که به‌زودی خبرهای خوبی از ماحصل نمایشگاه به مردم شریف مسیر گردشگری دیلمان ارائه خواهیم داد.
وی ضمن تقدیر از حمایت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طرح مسیر گردشگری دیلمان، اذعان کرد: برای پیشبرد امور و برنامه‌های بزرگی مسیر گردشگری دیلمان برای توسعه کسب و کارهای بومی منطقه در نظر گرفته، انتظار داریم، وزارت کار نگاه ویژه‌تری به مسیر گردشگری دیلمان داشته باشد تا بتوانیم به اهداف از پیش تعریف شده، سریعتر برسیم.
نوشته‌های پیشین
برگزاری نخسین جلسه شورای راهبردی کریدور گردشگری دیلمان
نوشته‌ی بعدی
مسیر گردشگری دیلمان الگویی برای توسعه گردشگری گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست