بیانیه‌ی دبیرخانه توسعه ‌پایدار مسیر گردشگری دیلمان به مناسبت روز جهانی گردشگری

دبیرخانه توسعه پایدار مسیر گردشگری دیلمان به مناسبت روز جهانی گردشگری بیانیه ای صادر کرد.
به نام خدا
گردشگری به عنوان رکن چهارم توسعه نقش بسزایی در توسعه جوامع دارد از اینرو در سالهای اخیر کشورها سعی نمودند با توسعه زیرساختهای خود مقصد بهتری برای گردشگران باشند. از سوی دیگر درماههای پایانی سال ۲۰۱۹ با شیوع ویروس کووید ۱۹ و ایجاد محدودیت های جهانی، تاثیرات مخربی بر اقتصاد جهانی پدید آمد که گردشگری بیش از همه متاثر از این پاندمی بود. رفته رفته با توسعه تحقیقات در زمینه تولید و گسترش واکسناسیون امیدواری ها برای بازگشت به دوران قبل قوت گرفت که در پی آن صنعت زخم خورده گردشگری نیز می تواند پس از یک وقفه دوساله کمر راست کند.
Unwto ، سازمان جهانی گردشگری شعار “گردشگری برای رشد فراگیر” را شعار روز جهانی گردشگری سال ۲۰۲۱ اعلام نموده است. همچنین “گردشگری و توسعه روستاها” که شعار سال ۲۰۲۰ این سازمان بوده بر توسعه محور بودن گردشگری در سالهای آینده تاکید دارد بویژه در جوامع در حال توسعه که باید توسعه مبتنی بر پایداری را در برنامه های خود لحاظ کنند.
طرح مسیرهای گردشگری ایران با هدف توسعه پایدار با رویکرد گردشگری از سال ۱۳۹۵ در حال اجرا بوده که طرح “مسیرگردشگری دیلمان، قطب گردشگری کوهستانی” بعنوان طرح پیشتاز در کشور شناخته می شود و با هدف توسعه پایدار جوامع روستایی، به آموزش، ایجاد اشتغال و کمک به توسعه زیرساختها می پردازد.
دبیرخانه توسعه پایدار مسیر گردشگری دیلمان ضمن گرامیداشت ۲۷ سپتامبر روز جهانی گردشگری ، تمامی تلاش خود را در زمینه توسعه صنعت گردشگری و به دنبال آن گسترش معیشت جوامع بومی بکارخواهد برد و در این راه از تمامی علاقه مندان به توسعه و آبادانی میهن عزیزمان ایران دعوت می نماید در ادامه راه به همراهی و همکاری با این برنامه ملی بپردازند.
نوشته‌های پیشین
تدوین الگوی هویت بصری مسیر گردشگری دیلمان
نوشته‌ی بعدی
تفاهم نامه همکاری دبیرخانه های توسعه پایدار مسیر گردشگری دیلمان و غرب مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست