با کمک تیم طراح «مسیرهای گردشگری ایران»؛ استاندارد تولیدات کشاورزی جوامع بومی را ارتقا می‌دهیم

بدون دیدگاه

دکتر پپی مدیر شرکت MAPI گفت: در ایران تصمیم داریم به کمک مجموعه و تیم طراح «مسیرهای گردشگری ایران»، زنجیره‌ای از بذری که کاشته می‌شود تا صادرات محصول آن بذر را مورد تعریف قرار دهیم.

به گزارش پایگاه خبری درسیاهکل، استانداردسازی محصولات کشاورزی و تغییر سبک تولید از حالت سنتی به سبکی که هم شیوه تولید افزایش یابد و هم اینکه حاصلخیزی زمین حفظ شود، دغدغه بسیار بزرگی است که کشورهای پیشرفته دنیا نیز به دنبال کسب علم آن هستند.

استفاده از ظرفیت‌های علمی و تجارب مجموعه‌ها و هولدینگ‌های حرفه‌ای و متخصص برای افزایش بهره‌وری جامعه بومی، یکی از اقداماتی است که شبکه دهکده مهر (مجموعه طراح طرح مسیرهای گردشگری ایران) دنبال می‌کند، در همین راستا، شبکه دهکده مهر با مجموعه MAPI که مجموعه تخصصی درزمینهٔ افزایش استاندارد کشاورزی و غذا و سلامت است، وارد مذاکره و قرارداد شده است.

در ادامه گفت‌وگوی نشریه دهکده مهر با دکتر پپی مدیر شرکت MAPI را می‌خوانید:
دکتر پپی در خصوص کمک‌هایی که مجموعه MAPI می‌تواند به جوامع بومی ایران بکند، اظهار کرد: در ابتدا باید از مهمان‌نوازی ایرانی‌ها تشکر کنم، زیرا انگار در خانواده خودم هستم.
وی افزود: پروژه MAPI در حقیقت پروژه‌ای است برای توسعه پایدار و خودکفایی جوامع بومی در هر کشوری، معتقدیم از طریق بهره‌برداری صحیح از محصولات کشاورزی و غذای سالم، می‌توان محیط‌زیستی سالم داشت، جدای از محیط‌زیست و کشاورزی، غذایی که فرد مصرف می‌کند بر سالم فردی وی نیز مؤثر است.

مدیر شرکت MAPI با بیان اینکه تمام این کارها از فعالیت زارع و کشاورز شروع می‌شود، خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که به کشاورز جامعه بومی آموزش دهیم که کشاورز و انسان اولیه به چه صورت زراعت و کشاورزی می‌کرده است، استفاده صحیح از بذرها و اینکه چگونه مورد زراعت قرار گیرد بسیار مهم است.
دکتر پپی با بیان اینکه هر کشاورز نباید در زمین خود، همیشه یک چیز بکارد، تأکید کرد: تغییر محصول مورد بهره‌برداری بسیار در حاصلخیزی زمین مؤثر است.
وی افزود: این امکان وجود دارد که کشاورز هر سه دسته غلات، حبوبات و برنج را در یک زمین و در یک سال مورد برداشت قرار دهد و بسیار مهم است که دور تا دور زمین درخت کاشته شود، این موضوع به کشاورزی بهتر کمک خواهد کرد.

مدیر شرکت MAPI با طرح این سؤال که حال چه اتفاقی رخ می‌دهد، تصریح کرد: دمای کره زمین در حال افزایش است، ریشه‌های درختان وقتی در دل خاک هستند، گرمای زمین را می‌گیرند و میزان آب مصرفی برای کشت به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، امروز در خصوص یک شرایط اضطراری و یک مشکل محیط‌زیستی سخن می‌گوییم و باید این را نیز به خودمان یادآوری کنیم که انسان به دلیل تنفس، خوردن و نوشیدن زنده است.
دکتر پپی با اشاره به ماهیت شرکت تحت مدیریت خود، گفت: شرکت و مجموعه MAPI یک پروژه اقتصادی است که مبحث سلامت و محیط‌زیست را نیز دنبال می‌کند.

وی افزود: این پروژه از پایه کشاورزی آغاز می‌شود که در مرحله بعد تولید و پخش و در مرحله آخر کانال‌های صادرات را نیز برای تولید جامعه بومی فراهم می‌کند، در ایران تصمیم داریم به کمک مجموعه و تیم طراح «مسیرهای گردشگری ایران»، زنجیره‌ای از بذری که کاشته می‌شود تا صادرات محصول آن بذر را مورد تعریف قرار دهیم.
مدیر شرکت MAPI بیان کرد: تولید از طریق قراردادهایی که با کشاورزان جامعه بومی بسته می‌شود، انجام می‌شود، بسته‌بندی، پخش در سوپرمارکت‌ها، برپا کردن رستوران‌های MAPI و در آخر فروش محصولات در رستوران‌ها و طبخ آنها از برنامه‌های این زنجیره است.
دکتر پپی ابراز کرد: هدف نهایی ما رضایت جامعه بومی و مشتری خریدار محصول خام یا طبخ شده است و به همین دلیل بر روی محصولات، اتیکتی از اطلاعات محصول به صورت شفاف بر روی آن درج خواهد شد تا خریدار متوجه نوع بذر، شیوه تولید و بسته‌بندی آن قرارگرفته و در جریان شیوه تولید محصولی که خریداری می‌کند و طبخ می‌نماید، قرار گیرد.

Mapi آکادمی آموزشی در ایران ایجاد می‌کند

وی به رسالت آموزشی مجموعه MAPI برای جوامع بومی نیز اشاره کرد و گفت: جدای از فعالیت‌های اقتصادی، درزمینهٔ کشاورزی با همکاری مجموعه طرح «مسیرهای گردشگری ایران» که صورت خواهد گرفت، می‌خواهیم یک آکادمی آموزشی برای تمامی بخش‌ها ایجاد کنیم که کشاورزی، رستوران‌داری، شفا و سلامت، غذا و ترکیب‌های غذا بخشی از آن است.
مدیر شرکت MAPI افزود: در گام بعد تلاش داریم برای جامعه پزشکی و پزشکان ایران نیز دوره‌های آموزش سلامت برگزار کنیم و امیدواریم بتوانیم با این کار چتر سلامت گستره بیشتری در ایران بیابد، شیوه علمی ما در حوزه پزشکی، با مقالات برتر در دنیا پذیرفته‌شده و امیدواریم بتوانیم یک نمونه و پایلوتی در ایران نیز از آن داشته باشیم.

دکتر پپی با اشاره به برنامه‌ریزی این مجموعه برای فضای کسب‌وکار جوامع بومی، تصریح کرد: شاید در ابتدا به نظر برسد شروع کار سخت و زمان‌بر است تا کشاورز مورد توجیه قرارگرفته و کار آغاز شود و شاید بیش از یک سال زمان ببرد، اما ما برنامه داریم که از تمام ظرفیت‌ها نهایت بهره را ببریم، به این صورت که الآن محصولاتی در بازار ایران هست استفاده کرده ولی برای طبخ، از ۶۰۰ نوع ترکیب که در رژیم ماکروبیوتیک است استفاده می‌کنیم. در مدل کاری ما ۴۰ درصد به عهده کشاورز است، ۶۰ درصد دیگر علم ترکیب مواد برای تغذیه‌ای سالم می‌باشد.
وی در خصوص تجارب مجموعه MAPI در کشورهای دنیا نیز گفت: درزمینهٔ علمی با کشورهای بسیار زیادی همکاری و فعالیت داشته‌ایم، کوبا، تونس، ساحل آج، فلسطین، چین، آلمان، گینه و… ازجمله کشورهایی بوده‌اند که مجموعه MAPI در آنها فعالیت علمی و عملی داشته و توانسته تجارب گران‌بهایی را کسب کند.

نوشته‌های پیشین
نیاز حتمی ایران به طرح «مسیر گردشگری دیلمان» / کشور ایران در قلب من است
نوشته‌ی بعدی
بازدید معاون عمرانی استاندار گیلان از دبیرخانه توسعه پایدار مسیر گردشگری دیلمان (البرز مرکزی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست