بازدید ۲ روزه مدیران ملی صندوق توسعه سازمان ملل (UNIDO) از ظرفیت‌های مسیر گردشگری دیلمان (البرز مرکزی)

بدون دیدگاه

مدیر ملی طرح تکاپو وزارت کار به همراه مدیر ملی پوشاک یونیدو، مدیر ملی آی تی یونیدو، مدیر ملی عسل یونیدو و مدیر ملی گردشگری یونیدو به مدت دو روز از ظرفیت‌های های مسیر گردشگری دیلمان (البرز مرکزی) بازدید و در جلسات تخصصی شرکت کردند.

مدیر ملی طرح تکاپو وزارت کار به همراه مدیر ملی پوشاک یونیدو، مدیر ملی آی تی یونیدو، مدیر ملی عسل یونیدو و مدیر ملی گردشگری یونیدو به مدت دو روز از ظرفیت‌های های مسیر گردشگری دیلمان (البرز مرکزی) بازدید و در جلسات تخصصی شرکت کردند.

برگزاری جلسات با حضور فعالان محصول عسل و فعالان پوشاک سیاهکل، بازدید از کاروانسرای تی تی، تعاونی زنبور عسل آویشن، کارگاه و فروشگاه سفال آذرچهر و تولیدی لباس محلی گیل آوا ازجمله برنامه‌های این سفر دو روزه بود.

در جلسه بررسی ظرفیت‌های مسیر گردشگری دیلمان، سید علیرضا کاظمی دولابی دبیر شبکه بین‌المللی توسعه کارآفرینی دهکده مهر به توضیحاتی در خصوص طرح کریدور گردشگری دیلمان پرداخته و سپس رامین شیرعلی پور و سجاد کوچک نیا از مدیران این طرح ملی به بیان فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی و صنایع‌دستی منطقه و همچنین توضیح پروژه‌های در دست اقدام پرداختند.

در جلسه تخصصی زنجیره عسل، فعالان بومی محصول عسل بیان داشتند که دلیل اصلی کاهش تولید و عدم ورود به بخش تولید فرآورده‌های زنبور عسل ناتوانی در فروش بوده و باید دفتر توسعه کارآفرینی دهکده مهر در این خصوص ورود مستقیم داشته باشد.
مدیر ملی رسته زنبورداری یونیدو نیز گفت: باید سرمایه‌گذاری در تولید فرآورده‌های زنبور همچون ژل رویال و زهر و بره موم صورت گیرد.
در این جلسه مقرر گردید پس از تهیه برنامه عمل مقدمات اجرای کار شامل برگزاری دوره آموزشی زهرگیری زنبور عسل و بره موم و تولید برند و ایجاد امکانات فروش برند اجرا گردد.

در جلسه تخصصی پوشاک نیز فعالان پوشاک سنتی به توضیح توانایی‌های تولید شهرستان سیاهکل در این خصوص و همچنین مشکلات موجود همچون بازار محدود و کمبود فضای تولید پرداختند و مقرر گردید برنامه عمل ایجاد زنجیره پوشاک در مسیر گردشگری دیلمان توسط مدیر ملی پوشاک طراحی و تولید لباس‌های مد روز با تلفیق هنر سنتی و روز در دستور کار قرار گیرد.

 

در بازدید به‌عمل‌آمده از کارگاه سفال آذرچهر نیز، آذرچهر آل‌بویه مسئول این کارگاه گفت: باید آموزش نیروی انسانی متخصص ازجمله برنامه‌های اولیه باشد و مشکل فروش را می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب برطرف کرد.

مسئول آی تی یونیدو نیز خبر از استفاده از بلاک چین در صنعت سفال و زنبور عسل داد که با این کار تمامی محصولات منطقه دارای شناسنامه شده و از لحظه تولید تا لحظه فروش قابلیت ردگیری خواهند داشت.

 

بازدید از ظرفیت‌های گردشگری منطقه دیلمان نیز از دیگر برنامه‌ها بوده که در این سفر مقرر گردید پس از طراحی تور توسط دفتر سیاهکل؛ تورهای VIP توسط آژانس‌های معتبر کشور در این منطقه برگزار و کمپ حرفه‌ای نیز طراحی و اجرا گردد.


همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی استانداردسازی اقامتگاه‌های بومگردی از دیگر توافقات این سفر بود که به زودی اجرا می‌شود.

سید علیرضا کاظمی دولابی دبیر شبکه بین‌المللی توسعه کارآفرینی دهکده مهر در گفتگو با خبرنگار درسیاهکل اظهار کرد: این سفر به دعوت مدیران دفتر توسعه کارآفرینی دهکده مهر سیاهکل برگزارشده و به زودی سایر مدیران ملی و بین‌المللی نیز در منطقه گردشگری دیلمان حضور خواهند یافت.

نوشته‌های پیشین
مسیر گردشگری «البرز مرکزی» ارتقاء دهنده توانمندی‌های گیلان
نوشته‌ی بعدی
نیاز حتمی ایران به طرح «مسیر گردشگری دیلمان» / کشور ایران در قلب من است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست